İçeriğe geç

Semra Alhan Akademi

Çocuk Pilates

Çocuk Pilatesi

Ruhsal ve zihinsel gelişimine de yardımcı olan bir spordur.

Çocuk pilatesi, kasların güçlenmesini sağlamak, vücuda esneklik kazandırmak için yapılan bir egzersizdir. Sadece yetişkinler değil çocuklar da uzman eğitmenler eşliğinde çocuk pilatesi dersleri yapabilir. Daha çocuk yaşta yapılacak doğru eklem hareketleri, kasları güçlendirir ve çocukların, bedenlerinin farkında olmasını sağlar.

Malatya Çocuk Pilatesi

Çocuk Pilatesi | Çocuklar için Pilates

MALATYA ÇOCUK PİLATESİ

Çocuklar için Pilates Hareketleri Nelerdir?

Pilates, mat egzersizleiı ve aletli pilates egzersizleri olarak iki şekilde yapılır. Aletli pilates (reformer pilates) çocukların ilgisini daha çok çektiği ve sakatlanmaların önüne geçtiği için çocuk pilatesi çalışmalarında daha çok tercih edilir. Çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerini arttırmak için, konusunda uzman bir eğitmen gözetiminde, çocukların pilates yapması önerilir.A

Tahta Hareketi Nedir?

Çocuğun dirseklerinin zarar görmemesi için, mat üzerinde gerçekleştirilen bir harekettir. Vücut kaslarının gelişmesi için yapılan bir egzersizdir. Pelvik bölgesinin gelişimine de yardımcı olur.

Köprü Hareketi Nedir?

Köprü hareketi, göbeği ön plana çıkararak yapılan bir egzersizdir. Karın kaslarının güçlenmesini sağlar. Bu hareket yapılırken 100’e kadar sayılması gerekir. Bu yüzden bir adı da 100 hareketi olarak bilinir. Çocuklar için 100’e kadar saymak zorlayıcı olabilir. Bu yüzden bu hareketi oyun haline getirerek daha az sayılarda gerçekleştirmesi sağlanabilir.

Tek Bacak Streç Hareketi Nedir?

Karın kaslarının güçlendirildiği ve esneklik kazandırıldığı, tek bacağın gerdirilerek yapılan bir pilates hareketidir.

Tock Side Bend Hareketi Nedir?

Yan viraj pilates hareketi olarak da bilinen Tock Side Bend, duruş bozukluğunu giderdiği gibi, omurganın güçlenmesini sağlar. Böylece çocuk, ileriki yaşlarında daha sağlam ve esnek bir iskelet yapısına kavuşmuş olur.