İçeriğe geç

Semra Alhan Akademi

Klinik Pilates

KLİNİK Pilates

Reformer Pilates yatağı, taşıyıcı, yaylar, halatlar ve harekete karşı direnç oluşturmak için modern bir hidrolik mekanizma ile dikdörtgen bir platformdan oluşur.

Klinik Pilates, kasları uzatarak ve sıkılaştırarak vücudu germek, güçlendirmek ve dengelemek için tasarlanmış bir egzersiz yöntemidir, bu nedenle günlük aktiviteler sırasında vücuda yardımcı olur. Odak, duruş, temel stabilite, denge, kontrol, güç, esneklik ve nefese dayanır. Çeşitli yaralanmaların (sırt, boyun, omuz, kalça, diz ve ayak bileği ağrıları) tedavisi için fizyoterapi ile birlikte kullanılır.

Malatya Klinik Pilates

Klinik Pilates Nedir?

MALATYA KLİNİK PİLATES

Tüm vücut sağlığı

Günlük sorumluluklarımızı keyif ve zevk ile yapabilmenin ön şartı fiziksel uygunluktur. Vücut, zihin ve ruh denge içinde olmalıdır.

Nefes

Pilates’e göre, nefes ‘içsel duş’ olarak düşünülebilir ve doğru nefes almanın öğretilmesi onun metodunun diğer tüm amaçlarından önceki amacıdır.

Dengeli kas gelişimi

Kas kuvveti ve esnekliğinin dengeli gelişimi ile etkili ve biomekaniksel olarak eklemleri yüklemek.

Tüm vücut hareketi

Tüm vücut egzersizleri yapmak.

Odaklanma

Kontrollü hareket ile her egzersiz için sadece gerektiği kadar kas gücü kullanmak. Örneğin enerjiyi verimli kullanmak.

Ritim

Nefes ile beraber hareketin doğal ritmine ve kas uyarılmasına kanalize olmak.

Tüm vücut birlikteliği

Yaşamımız boyunca doğal sınırlarımıza ulaşmak için çaba sarf edersek, disiplinli bir çalışma ile fiziksel ve zihinsel yeteneklerimizden en iyi sonucu alabilirz. Joseph Pilates, yöntemini ‘kontroloji’ olarak adlandırarak pilates egzersizlerinin 3 ay boyunca haftada 4 kez düzenli bir şekilde yapılırsa mental güç ve spiritüel iyilik halinin deneyimleneceğini belirtir.