İçeriğe geç

Semra Alhan Akademi

Reformer Aletli Pilates

Reformer Aletli Pilates

Reformer aletli pilates uygulamalarının çoğu, platformu itmek ve çekmeye bağlı olsa da sabit tutmak da etkili bir egzersiz sağlar.

Joseph Pilates, üzerinde düz platform bulunan ve dönen taşıyıcı olarak adlandırılan şasinin içindeki tekerleklerde ileri geri hareket sağlayan yatak benzeri çerçeve tasarladı. Taşıyıcı, aslında yay ile tutturulmuştur. Yaylar, kendinizi iterken veya çekerken farklı direnç seviyeleri için seçenekler sunar. Üzerinde de kaymayı engelleyen omuz blokları vardır.

Alet, ayak çubuğu adı verilen ayarlanabilir çubuğa sahiptir. Pilates yapan kişi bu çubuğu ayak veya elleri ile kullanabilir. Üst kısımda yer alan kollar da uzun kayışlara bağlıdır.

Yaylar vücut ağırlığı ve dirence göre farklı vücut ebatları ve farklı beceri seviyeleri için ayarlanabilir.

Malatya Reformer Aletli Pilates

Mat Pilates Nedir?

REFORMER ALETLİ PİLATES NELER YAPILIR?

Uzanmak

Daha iyi duruş sağlar ve günlük hareketlerinizde oluşan zarifliği fark edersiniz.

Ayakta durmak

Kasların uzaması ve sıkılaşmasında etkilidir. Güçlü kemikler ve esnek bir vücut için mükemmeldir.

Oturmak

Sırt, bel ya da diz ağrısı çekenler, fiziksel dengede sorunlu olanlarda büyük oranda iyileşmeye yol açar.

Omuz bloklarıyla egzersiz,

Pilates reformer yapmanın en ideal yolu sınıf ortamında veya özel talimatlarla yapılmasıdır. Bazı egzersizleri öğrendikten ve pilates egzersizinin temellerini anlamaya başladıktan sonra vazgeçemeyeceğiniz bir hayat standardına dönüşür.

Reformer Pilates’in Faydaları
Çok sayıda kişi vücudunu şekillendirmek için tercih etse de sporcular kas yaralanmalarını önlemek, daha fazla direnç kazanmak adına aletli pilatesi rehabilitasyon gibi kullanır.

Reformer pilates araştırma sonuçları: Araştırmalar, beden bilincini, spinal ve pelvik hizalamayı iyileştirdiğini ve bunun da kaslarımıza ve eklemlerimize gereksiz baskı yapmadan egzersiz yapmamıza yardımcı olduğunu gösterir.

Pilates’in hamstring ve kasık suşlarının tedavisine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır ve ayrıca bel ağrısını gidermek ve önlemek için de etkilidir.